דף הבית > מגרשים למכירה

מגרשים למכירה בישוב נווה זוהר על חוף ים המלח

פרויקט נווה זוהר

מינהל מקרקעי ישראל פרסם מכרז למכירת 80 מגרשים על חוף הים של ישוב נווה זוהר בים המלח. גובה הצעה מינימלית במכרז הוא 5,000 ש"ח (הליך הרכישה). המגרשים בגדלים שונים מ 250 מ"ר ועד 560 מ"ר עליהם ניתן לבנות בית דו או תלת מפלסי כולל חדרי אירוח (צימרים) בשיטת "בנה ביתך". שימו לב! המכרז הסתיים בתאריך 25.01.09 - בקרוב יתפרסם מכרז נוסף.

דף המכרז באתר המינהל
בית ספר אזורי יסודי נווה זוהר

פרויקט נווה זוהר יהפוך את נווה זוהר למוקד נופש ותיירות. בישוב יוקמו לגונה מלאכותית וטיילת למלונות, חוף רחצה מסודר, מרחצאות, מרכז קניות על החוף, מרכז קאנטרי ואזור תעשייה בתחום ההיי-טק. נווה זוהר הוא הישוב הקהילתי היחיד בים המלח והיחיד עם חוף משלו במדינת ישראל כולה. איכות החיים בנווה זוהר כוללת כבר היום: נוף קסום, שפע מסלולי טיול רכוב/רגלי, בריאות של ים המלח, אוויר צח ונקי!, היעדר עונת חורף, רוגע, שירותי חינוך ובית הספר היסודי אזורי נווה זוהר, משרדי המועצה האזורית תמר ויותר מכל Location! Location! Location.

לידיעת המתענינים בישוב נווה זוהר מפלס הים עולה ולא יורד כפי שמקובל לחשוב כך שאין חשש לבולענים. בנוסף בוצעו קידוחי קרקע לבדיקת בולענים.

תרשים מכרז מגרשים נווה זוהר
תרשים פרויקט נווה זוהר. הרחבת הישוב מימין והישוב הקיים משמאל. צפיה בגודל מלא

הדמיות אדריכליות של בתים בפרויקט נווה זוהר

לפניכם הדמיות ממוחשבות תלת ממדיות של 4 דגמי בתים אשר עוצבו ע"פ הוראות תוכנית המתאר(PDF/423kb). חשוב לציין כי באפשרותכם עיצובים שונים כל עוד יעמדו בהוראות הוראות תוכנית המתאר. ההדמיות בוצעו על ידי קבוצת "דר" המספקת גם היא שירותי בנייה מרוכזת לנווה זוהר בטלפון 054-6214215. מאחר ומדובר במכרז בשיטת "בנה ביתך" אתם רשאים להחליט עם איזו חברת בניה לעבוד. להורדת הפרוספקט המלא כולל שרטוטים נוספים לחץ כאן (PDF/7.1mb)

דגמים הניתנים לבניה במגרשים בגודל 248מר-390מר. ראה מגרשים מספר 77 עד 141 במפה.

טיפוס A דו קומתי טיפוס A תלת קומתי
סוג 1: מפלס צימרים למטה + מפלס מגורים סוג 2: מפלס צימרים למטה + 2 מפלסי מגורים

דגמים הניתנים לבניה במגרשים בגודל 417מר-562מר. ראה מגרשים מספר 61 עד 75 במפה.

טיפוס C דו קומתי טיפוס D תלת קומתי
סוג 1: מפלס צימרים למטה + מפלס מגורים סוג 2: מפלס צימרים למטה + 2 מפלסי מגורים

דירות להשכרה וחדרי אירוח צימרים בנווה זוהר

דירות נוף לים המלח

חדרי האירוח בפרויקט נווה זוהר יציעו מגוון רחב של אפשרויות לינה ואירוח כפרי לאלפי המטיילים והנופשים בים המלח. בנווה זוהר יוכלו הנופשים להנות ברוגע מנופו הקסום אחד מפלאי העולם - ים המלח. להנאת הנופשים והתושבים יפותח גם חוף רחצה צמוד ומפותח, קנטרי-קלאב, בריכה, מרכז קניות על החוף, טיילת לאזור המלונות ויזמויות תיירותיות מגוונות מצד תושבי הישוב והמועצה. מאחר ונווה זוהר הינו ישוב קהילתי יחיד בים המלח ובמועצה, אנו מצפים לבואם של משפחות איכותיות ובעלי מקצועות חופשיים אשר יתרמו לאיכות החיים ופיתוח התיירות בישוב ובאזור התיירות של עין בוקק הסמוך.

נווה זוהר צמת דרכים

מיקומו של נווה זוהר בצומת דרכים מרכזית אזורית ובסמוך לכביש 90 מאפשר גישה נוחה וקצרה מנווה זוהר למגוון אתרי תיירות ותעשייה באזור כגון: 14 בתי מלון, 18 חופי רחצה, 3 מרכזי קניות בעין בוקק, נחל בוקק, נחל דוד, נחל זוהר, מפעלי ים המלח, עין גדי, מנחת מצדה, אשת לוט, מצדה. בנוסף בישוב ממוקמים משרדי המועצה האזורית תמר, וועדה מקומית לתכנון ובניה תמר, כיבוי אש, בית ספר יסודי אזורי חדש ובקרוב תבנה גם אכסניית נוער בישוב.

המפלס התחתון בכל המגרשים המוצעים למכירה מיועד להשכרה/צימרים/אירוח. מפלס זה יוכל גם לשמש כדירה לשכירות ארוכת טווח לעובדים השונים בענף התיירות, התעשייה והשירות בים המלח. קרבתו לאזור תיירות ותעשייה צפויה להגדיל את הדרישה לשכירות בישוב מצד עובדים ומנהלים של בתי מלון, מורים בבית הספר היסודי, עובדי מפעלי ים המלח, מפעלי תעשייה במישור רותם, עובדי מועצה אזורית תמר, כיבוי אש, מד"א, צה"ל, משטרה ועוד. "פארק התעשייה למפעלי הי טק נווה זוהר" שאושר להקמה בסמוך לישוב יציע לעובדיו מגורים קרובים וחינוך איכותי לילדיהם בנווה זוהר.

תיירות בחוף נווה זוהר

הנופשים שיגיעו לצימרים וחדרי האירוח בנווה זוהר יוכלו להנות משני העולמות: חוף צמוד וקרבה לאזור המלונות של עין בוקק וגם לשלם פחות עבור לינה בנווה זוהר בניגוד למחירים הגבוהים במיוחד של מלונות ים המלח. אלה מכם שכבר מתכננים איך יראה מפלס הצימרים במגרש כדאי לדעת כי בשנת 2008 אושר סופית כי רוסים לא יצטרכו ויזה לישראל. משרד התיירות מעריך כי בעקבות ביטול חובת הוויזה צפויים להגיע לישראל כ-100 אלף תיירים נוספים מרוסיה מדי שנה. בין החודשים ינואר - יוני 2008 ביקרו בישראל 150,000 תיירים מרוסיה - גידול של 133 אחוזים לעומת התקופה המקבילה אשתקד. מאחר ונווה זוהר היא האלטרנטיבה הזולה היחידה לנופשים על קו המים, אנו מצפים לראות את השפעת התיירות הרוסית גם בתפוסה של הצימרים בנווה זוהר. המחסור בחדרים פנויים בבתי המלון והצפי לשטף התיירים מרוסיה גרם לכך שממשלת מוסקבה מקימה מלון חדש ומפואר בים המלח.

חוף לגונה נווה זוהר

ישוב נווה זוהר הינו הישוב הקהילתי היחיד בים המלח. הישוב נוסד בשנת 1964 וכולל כיום 60 בתים עם כ-30 משפחות המתפרסנות מאזור התיירות של עין בוקק, מלונות ים המלח, בית הספר היסודי האזורי, המועצה האזורית תמר ומפעלי ים המלח. הפוטנציאל הכביר הגלום בנווה זוהר נובע, בעיקר, ממיקומו: בסמוך לאחד מאזורי תיירות המרפא הידועים בעולם, ועל צומת דרכים מרכזית שממנה ניתן להגיע למבחר יעדי תיירות ונופש: מלונות עין בוקק במרחק דקת נסיעה מהישוב, ערד במרחק 20 דקות, באר שבע במרחק 50 דקות, עין גדי 35 דקות, מצדה 20 דקות, ירושלים 75 דקות, 150 דקות לאילת. מומלץ לצפות בגלריית התמונות של נווה זוהר. מידע נוסף בדף הבית.

תעלת הימים של יצחק תשובה (הדמיה) מתוכננת להתחבר לאגן הדרומי של ים המלח בו ממוקם גם ישוב נווה זוהר. התעלה תחבר בין ים סוף לים המלח ותביא לעליה במפלס ים המלח והצלתו.


מפה וירטואלית של נווה זוהר על גבי מפת Google Maps. צפייה במסך מלא

הליך רכישת המגרש

לפניכם תיאור כרונולוגי של השלבים השונים אשר עליכם לבצע על מנת לזכות באחד מ80 המגרשים.

ריכוז נתוני המכרז

לפניכם מספר נקודות חשובות בנוגע למכרז המגרשים. מידע זה הינו חלקי ומקוצר - חובה לקרוא את הנוסח המלא של חוברת מכרז מספר בש/2008/3.

צפייה חינם בחוברת המכרז

עליית מפלס ים המלח בישוב נווה זוהר, הכיצד?

עליה במפלס נווה זוהר

נווה זוהר ואזור המלונות נהנים ממפלס ים שעולה בקביעות עקב עבודת מפעלי ים המלח באגן הדרומי!. הסבר: מפעלי ים המלח חילקו את האגן הקומי (בו ממוקם הישוב והמלונות) למספר בריכות תעשייתיות לייצור אשלג ולשירות התיירות. המפעלים משתמשים בבריכות אלו להפקת חומרי גלם לתעשייה וזאת בעזרת תהליך אידוי מי הים בבריכות. העליה והשמירה על מפלס האגן הדרומי מתבצעת על ידי משאבות אשר מזרימות מים מהאגן הצפוני אל הדרומי. פעולה זו שומרת ואף מעלה את מפלס הים של בריכה מס' 5 באגן הדרומי (בה ממוקמים המלונות ונווה זוהר). לעומת זאת יש לציין כי האגן הצפוני סובל מירידה במפלס מאחר ואין מים אשר מוזרמים אליו, אלא רק ממנו החוצה (אל האגן הדרומי של נווה זוהר).

הידעת? מפעלי ים המלח ממוקמים היום באגן הדרומי ולא באגן הצפוני מכיוון שהאגן הדרומי רדוד מאוד ביחס לאגן הצפוני (6 מטרים עומק יחסית ל 300 מטרים). עומקו הרדוד של אגן זה מזרז את תהליך האידוי של הים ובכך מזרז את תהליך יצירת הכימיקלים הדרושים לתעשיית מפעלי ים המלח. תופעה זו גרמה למדינת ישראל בשנת 1949 להעתיק את מיקום מפעלי ים המלח ממיקומם הקודם בצפון ים המלח אל מיקומם הנוכחי בדרום ים המלח.

בעיית הבולענים למשל קיימת רק במקומות שהתייבשו ואילו נווה זוהר יושבת סמוך ללגונה בה הים גואה ואין חשש ליבוש.

ואל תשכחו: לחיות בנווה זוהר זה לחיות כמו שאתם באמת רוצים...

נוף גינה בישוב
גינות ונוף בהישג יד - ישוב נווה זוהר בים המלח

תגובות הגולשים